نظرسنجی
لطفا صبر کنید...

مکان شما: شهرداری تکاب » اسلایدر اصلی » خبرها » نامه سرگشاده و بسیار مهم ابوالحسن فتاحی، رئیس شورای اسلامی شهر تکاب به استاندار استان آذربایجان غربی

نامه سرگشاده و بسیار مهم ابوالحسن فتاحی، رئیس شورای اسلامی شهر تکاب به استاندار استان آذربایجان غربی

926 بازدید
_MG_2330

به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری تکاب ابوالحسن فتاحی رئیس شورای اسلامی شهر، طی نامه ایی به دکتر شهریاری استاندار آذربایجان غربی خواستار حضور ایشان در این شهرستان شد.

متن نامه بدین شرح است:

 

محضر مبارک جناب آقای دکتر شهریاری
استاندار معزز استان آذربایجان غربی

با سلام و درود و تحیت و عرض خیر مقدم به محضر حضرتعالی که از شخصیت های ارزشی و آگاه به مسائل سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی می باشید
مطمئناً حضور حضرتعالی در سکانداری استانداری آذربایجان غربی و تعیین اکیپ کاری توانمند در سطوح مختلف مدیریتی در سطح استان و استانداری ، افق های روشن توسعه واشتغال پایدار را با توجه به استعدادهای بالقوه استانی درحق مردم خوب و فهیم خطه ی مردم شهید پرور استان آذربایجان غربی بالاخص شهرستان تکاب را رقم خواهد زد.
به استحضار حضرتعالی می رساند: شهرستان تکاب با جمعیتی بالغ بر۸۳ هزار نفراعم از اهل تشیع ، تسنن و اهل حق که سالهای متمادی در در کنار هم با اتحاد و وحدت و برادری نمودعینی همزیستی مسالمت آمیز رادراستان و کشوربه تصویرکشیده اند واین شهرستان با تقدیم۴۵۰ شهید از شهرهای شهیدپرور و رزمنده خیز و با مردمان هوشیار و توانمند که حضور ۷۵ % آنها در عرصه انتخابات اخیر ریاست جمهوری و رای بالا به شخص جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور مدبر ومقتدر کشورمان حکایت از افکار روشن و تشخیص صحیح مردم با وفا و انقلابی این منطقه دارد ، چنانچه دارای استعدادهای بالقوه بی نظیری در سطح استان می باشد.
این شهرستان با وجود دهها معدن فعال سنگهای تزئینی، دو معدن غنی طلا و دوکارخانه بزرگ استحصال طلا، وجود پتانسیل گردشگری من جمله آثار باستانی تخت سلیمان بعنوان چهارمین اثر ثبت شده سازمان یونسکو ، دامداری و کشاورزی حاصلخیز منطقه و صنعت فرش که در دنیا و در کشور آلمان به فرش آهنین افشار معروف است، شهرستان تکاب را از سایر شهرهای استان بلکه کشور متمایز ‌کرده است‌.
سالهاست چهره شهر به زنگار بی تدبیری و غبار محرومیت آراسته شده در حالی که تکاب شهر استعدادهای پنهان و محرومیت های آشکار بوده است.
پس از مقایسه تطبیقی با شهرهای همجوار و شهرهایی با وسعت و ظرفیت تکاب به این نکته می رسیم که شهرستان تکاب نه تنها به سمت توسعه پیش نرفته بلکه از قافله توسعه هم عقب مانده است.
علیرغم معرفی این شهرستان بعنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در دولت قبلی ، توسعه نیافتگی در شهرستان محسوس می باشد وهمچنان در تب تبعیض وبی عدالتی وبی مهری می سوزد. با توجه به موقعیت استراتژیکی این شهرستان که نقطه اتصال چهار استان (آذربایجان شرقی ، زنجان ، کردستان و آذربایجان غربی ) بوده اما زیر ساخت های
مواصلاتی اش بعنوان مولفه توسعه از استاندارد های لازم برخوردار نمی باشد و در این راستا هر ساله مردمان خوب این منطقه چشم انتظار تحقق وعده های عملی مسئولین قبلی بوده که تا بحال میسر نشده است.
در بخش بهداشت و درمان بیمارستان ۹۴ تختخوابی که از پروژه های به ارث رسیده دولت نهم را به یدک می کشد هنوز هم تکمیل نشده و بازمردم نجیب این منطقه از شاخص های بهداشتی و پزشکی برخوردار نیستند و در رنج و مشقت می باشند .
شهرداری تکاب با۸میلیارد تومان بدهی هم اکنون توان پرداخت حقوق و مزایای کارگران خود را نداشته وندارد. فاقد هرگونه درامد پایدار می باشد
با توجه به وجود دههامعدن سنگ فعال روزانه ۱۰۰تریلر سنگ معدنی بالغ بر ۲۵۰هزارتن به صورت خام توسط معدن داران که اکثر آنها غیر بومی و خارج از شهرستان و استان می باشد بدون اینکه در این شهرستان فرآوری بکنند ودر اشتغالزایی جوانان سهیم باشنداز این شهرحمل و موجب تخریب زیرساخت های شهری، منابع طبیعی و برهم زدن چشم انداز بصری را فراهم آورده اند.
از طرفی بی کاری جوانان پاک و متدین نمکی است بر روی زخم و درد و رنج های آنها که خانواده ها با آن دست و پنجه نرم می کنند.
با وصف مراتب از محضر مبارک حضرتعالی که یک شخصیت کشوری و بین المللی می باشید استدعا دارم دستور فرمائید اکیپی فنی و توانمند در جهت بررسی علت عدم توسعه یافتگی شهرستان تکاب با توجه به شاخص ها و استعداد های قید شده گزارش مصور جهت برنامه ریزی و توسعه در زمان مدیریت حضرتعالی ارائه فرمایند.
مردم خوب و شهید پرور فهیم این شهرستان دلهای پاک خود را بهمراه قالی فرش آهنین افشاربرای ورود حضرتعالی به این شهرستان پهن کرده و لحظه شماری می نمایند .
امیدواریم سفر پرخیر و برکت خود به دورترین ومحروم ترین ومظلوم ترین ودر عین حال ثروتمندترین نقطه استان ( شهرستان تکاب ) را آغاز و دل مردم با فرهنگ را شاد نمائید.

با احترام شایسته
ابولحسن فتاحی
رئیس شورای اسلامی شهر تکاب

یک دیدگاه

افراد آنلاین: 0      کل بازدیدها: 166814

Close اطلاعات تماس: آذربایجان غربی، تکاب، خیابان کشاورز، کانون آگهی و تبلیغاتی فطرس
09148838465 فتاحی