نظرسنجی
لطفا صبر کنید...

مکان شما: شهرداری تکاب » اسلایدر اصلی » خبرها » آغاز اولین جلسه شورای اداری شهرستان تکاب با حضور استاندار استان آذربایجان غربی

آغاز اولین جلسه شورای اداری شهرستان تکاب با حضور استاندار استان آذربایجان غربی

1021 بازدید
photo_2018-04-12_16-19-50

آغاز اولین جلسه شورای اداری شهرستان تکاب با حضور استاندار آذربایجان غربی، نماینده مجلس، مدیران کل استان و فرماندار تکاب و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار تکاب و مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان در روز پنجشنبه مورخه ۹۷/۱/۲۳ بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهداء در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

مکرمی، فرماندار تکاب، در جلسه شورای اداری گفت: تلاش می کنیم با تکمیل زیر ساخت ها و توسعه و بهبود وضعیت جاده ها زمینه حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را در تکاب فراهم کنیم.

همایون هاشمی، نماینده مجلس در جلسه شورای اداری تکاب گفت: امیدواریم سفر استاندار آذربایجان غربی به تکاب موجب حل مشکلات و رفع عقب ماندگی های این شهرستان شود.

استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای اداری تکاب گفت: رفع محرومیت از مناطق دورافتاده و محروم استان نیازمند برنامه ریزی جدی مدیران است.

وی گفت: شهرستان تکاب پتانسیل های مناسبی برای توسعه وایجاد اشتغال دارد.

استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای اداری تکاب گفت: سرمایه گذاری در بخش گردشگری شهرستان تکاب ومجموعه تخت سلیمان موجب رشد وتوسعه اقتصادی این شهرستان می شود.

معاون اقتصادی استاندار گفت: مدیران شهرستان تکاب بایک برنامه عملیاتی وسرمایه گذراری در بخش های مختلف از گنج های پنهان این شهرستان غبار زدایی کرده وظرفیت های تکاب را شکوفا کند

ابوالحسن فتاحی در جلسه شورای اداری به اجرایی شدن ماده ۱۴ قانون معادن اشاره کرد و افزود: روزانه ۳۵۰ تریلی سنگ به صورت خام از این شهر خارج می شود و باتوجه به سنتی بودن زیر ساختهای شهر بایستی از ظرفیت معادن منطقه در جهت توسعه شهر استفاده کرد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهتمام ویژه دولت دوازدهم برای توسعه جاده های استان، گفت: امسال بیش از ۱۰۰ میلیارد برای اصلاح نقاط حادثه خیز، ورودی شهرها، بهبود و اجرای روکش آسفالت جاده های این استان هزینه می شود.

وی افزود: این اعتبار در شورای برنامه ریزی استان به تصویب می رسد و برای اجرای طرح اصلاح نقاط حادثه خیز در جاده های آذربایجان غربی هزینه می شود.

وی با اشاره به ضرورت تلاش ویژه مسئولان برای رفع مشکلات مناطق دورافتاده استان، گفت: رفع عقب ماندگی ها و توسعه مناطق محروم و دورافتاده آذربایجان غربی نیازمند کار و تلاش جدی مدیران است.

وی بیان کرد: کمبودها و محرومیت های مناطق دورافتاده استان با همت جدی و برنامه ریزی مناسب مدیران قابل رفع است.

شهریاری اظهار کرد: برای توسعه روستاها و مناطق محروم باید علاوه بر بازنگری در اجرای طرح های هادی، سرمایه گذاری و کار اقتصادی در زمینه ظرفیت های مناطق محروم انجام شود.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت های تکاب در بخش های مختلف، گفت: تکاب با وجود توانمندی های زیاد در بخش های گردشگری، معادن، و کشاورزی دارای محرومیت و عقب ماندگی های فراوانی است.

شهریاری با بیان اینکه تکاب در بسیاری از شاخص های توسعه در رتبه های پائین در میان شهرهای استان قرار دارد، ادامه داد: دستگاه های اجرایی استان برای رفع محرومیت از این شهرستان اهتمام ویژه داشته و با برنامه ریزی مدون، اعتبارات مناسبی تخصیص دهند.

وی با اشاره به بازدید از مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان تکاب، اضافه کرد: سرمایه گذاری در بخش گردشگری تکاب موجب رشد و توسعه اقتصادی این شهرستان و ایجاد اشتغال برای جوانان می شود و تحقق این موضوع نیازمند همت مدیران است.

وی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی زمینه سرمایه گذاری در بخش توسعه گردشگری در مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان و سایر امکان گردشگری تکاب را فراهم کنند.

وی بیان کرد: سرمایه گذاری در بخش گردشگری تکاب و مجموعه تخت سلیمان موجب رشد و توسعه اقتصادی این شهرستان می شود.

وی اضافه کرد: امسال ۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای آسفالت ریزی ۳۰ کیلومتر از راه های روستایی تکاب اختصاص خواهد یافت.

شهریاری افزود: سه موضوع اساسی شهرستان تکاب در زمینه کشاورزی، گردشگری و آب و فاضلاب را به صورت جدی پیگیری و در زمینه توسعه جاده های تکاب نیز با وزیر راه و شهرسازی دیدار خواهم کرد.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم میاندوآب، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: توسعه و رفع محرومیت از تکاب نیازمند برنامه ریزی منسجم و نگاه ویژه مدیران استانی است.

همایون هاشمی افزود: این شهرستان ظرفیت های بالقوه فراوانی از جمله طبیعت بکر، معادن غنی و میراث فرهنگی و جاذبه های گردشگری منحصر بفرد دارد و شکوفا شدن این مزایا موجب رفاه و آسایش مردم می شود.

وی با بیان اینکه وضعیت محورهای مواصلاتی تکاب نامناسب و آزار دهنده است، ادامه داد: برای توسعه تکاب و سرمایه گذاری در بخش های مختلف باید جاده های این شهرستان بهبود و توسعه یابد.

وی با اشاره به سفر استاندار آذربایجان غربی به شهرستان تکاب گفت: امیدواریم این سفر موجب رفع کمبودها و عقب ماندگی های این شهرستان شود.

فرماندار تکاب نیز در این جلسه با تشریح وضع طرح های عمرانی این شهرستان، گفت: توسعه جاده های تکاب عمده ترین مطالبه مردمی است.

علی مکرمی افزود: با بهبود وضعیت جاده ها و توسعه زیرساخت های تکاب زمینه حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در تکاب فراهم می شود.

وی بیان کرد: سرمایه گذاری در اماکن و جاذبه های گردشگری تکاب می تواند موجب توسعه و رونق این صنعت در تکاب شود.

مکرمی ادامه داد: آغاز اجرای طرح فاضلاب شهری و تکمیل بیمارستان ۶۴ تختخوابی تکاب نیز از دیگر نیازهای توسعه ای این شهرستان به شمار می رود.

IMG_1811 IMG_1808 photo_2018-04-12_16-19-50 photo_2018-04-12_15-51-14 photo_2018-04-12_17-13-21 photo_2018-04-12_18-38-12 IMG_1818 IMG_1819 photo_2018-04-12_18-36-55

یک دیدگاه

افراد آنلاین: 0      کل بازدیدها: 168413

Close اطلاعات تماس: آذربایجان غربی، تکاب، خیابان کشاورز، کانون آگهی و تبلیغاتی فطرس
09148838465 فتاحی