نظرسنجی
لطفا صبر کنید...

مکان شما: شهرداری تکاب » اسلایدر اصلی » خبرها » تکمیلی-سخنرانی فتاحی رئیس شورای اسلامی شهر در جلسه شورای اداری شهرستان تکاب

تکمیلی-سخنرانی فتاحی رئیس شورای اسلامی شهر در جلسه شورای اداری شهرستان تکاب

978 بازدید
IMG_1839

به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری تکاب،فتاحی رئیس شورای اسلامی شهر در جلسه شورای اداری این شهرستان با حضور آقای استاندار گفت: روزانه بالای ۳۵۰ تریلر سنگ معدنی توسط کاشفین معادن از این شهر تردد فقط مردم نظارگر تخریب زیر ساخت ها و جاده های ارتباطی توسط آنهاست.
رئیس شورای شهر با عرض خیر مقدم به حضور استاندار و هئیت همراه گفت: جناب آقای استاندار مستحضرید شهرستان تکاب با وجود پتانسیل های باالقوه نسبت به سایر شهر های استان از قافله توسعه عقب مانده و کاری برای توسعه این شهرستان انجام نشده است بنده بعنوان خدمت گزار مردم در شورای شهر از محضر حضرت عالی و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی انتظار دارم با توجه به استعداد معادن موجود در منطقه پیگیر،اجرایی شدن تبصره ۶ ماده ۱۴ قانون معادن توسط کاشفین معادن باشید که بر اساس آن باید ۱۵ درصد از درآمد های وصولی معادن می بایست جهت توسعه شهرستان تخصیص و پرداخت گردد متاسفانه با وجود دو معادن بزرگ طلا در منطقه و نزدیک به ۵۰ معادن سنگ فعال و غیر فعال هنوز این قانون در این منطقه مسکوت و اجرا نشده است و مردم با وقار فقط نظاره گر تخریب منابع طبیعی و …… هستند امید است با پیگیری حضرت عالی و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی این قانون مهم توسط معادن داران در این منطقه نهادینه و اجرایی گردد مطمئنا در توسعه و پیشرفت منطقه تاثیر گذار خواهد بود.
وی افزود: نه تنها زیر ساخت ها و جاده ها را تخریب بلکه تاثیری در توسعه این شهرستان نداشته و ندارد وی گفت: ایجاد شهرک سنگ جهت فراوری نه تنها در توسعه شهر تاثیر بلکه در اشتغال زایی جوانان نیز موثر خواهد بود.
فتاحی با بیان اینکه ساکنین شهرستان تکاب درآمد پایدار و سرمایه ای در بساط ندارند و بیکاری جوانان از معضلات اجتماعی و خانوادهاست.
رئیس شورای شهر ،بودجه پیشنهادی شهرداری در سال ۹۷ را بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان اعلام  و افزود: این رقم پول ماشین یک سرمایه گذار معادن دار در منطقه نیست آن هم اگر تحقق پیدا کند توسط شهرداری در جهت توسعه شهر هزینه خواهد شد.
ابوالحسن فتاحی افزود: کمربندی سطح شهر از سال ۷۲ شروع متاسفانه تا به حال شهرداری به علت عدم توان مالی نتوانسته آن را تکمیل و به بهره برداری برساند.
رئیس شورای شهر خاطرنشان کرد: امروز مسئولین ارشد شهرستان بالاخص نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بومی و مردم انتظار دارند در توسعه این شهرستان شتابی حاصل گیرد و بنده به محضر حضرت عالی پیشنهاد میکنم: کمیته ای به ریاست جنابعالی عالی تحت عنوان توسعه و پیشرفت شهرستان تکاب با حضور جناب آقای دکتر هاشمی،جناب آقای فرماندار،امام جمعه محترم شهرستان،رئیس شورای شهر،اداره صنعت و معدن،راه و شهرسازی،جهاد کشاورزی تشکیل گردد و این کمیته راهکار های توسعه شهرستان را براساس استعداد های بالقوه منطقه ارزیابی و طی برنامه ای مدون جهت سرمایه گذاری و اشتغالزائی پیشنهاد و ارائه دهندکه در زدودن غبار محرومیت از چهره این شهر و در اشتغالزائی موثر واقع خواهد شد.
رئیس شورای شهر در خاتمه خواستار توجه وعنایت ویژه جناب آقای دکتر شهریاری استاندار محترم و سایر مدیران کل استانی بالاخص نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی حناب دکتر هاشمی به راههای ارتباطی اعم از آسفالت و حذف نقاط حادثه خیز تکاب به شاهین دڙ؛ تکاب به سقز ، تکاب به بیجار، تکاب به دندی، تکمیل بیمارستان ۶۴ تخت خوابی،اجرای فاضلاب شهری گردید.
در این جلسه با دستور آقای استاندار ۱۰۰۰ تن قیر رایگان توسط اداره راه و شهرسازی جهت آسفالت کمربندی در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت.

IMG_1839

یک دیدگاه

افراد آنلاین: 0      کل بازدیدها: 168413

Close اطلاعات تماس: آذربایجان غربی، تکاب، خیابان کشاورز، کانون آگهی و تبلیغاتی فطرس
09148838465 فتاحی